RST Мінагрополітики підбив підсумки та окреслив завдання на 2018 рік

10.01.2018 15:11

Офіс Підтримки Реформ (Reform Support Team – RST) при Міністерстві аграрної політики та продовольства України підбив підсумки своєї діяльності від початку створення в серпні 2016 року. Так, 25 листопада 2016 року була проведена Стратегічна нарада Мінагрополітики, за результатами якої перед працівниками RST було поставлено 28 завдань (у вигляді доручень). Наразі виконано 26 доручень.

Основними напрямами діяльності, за якими працювали фахівці RST, є розвиток органічного виробництва, безпечність та якість харчової продукції, розвиток ринків збуту, приватизація державних підприємств, агрострахування, розвиток сільських територій, інституційна реформа, земельна реформа, державна підтримка, зрошення.

Працівниками Офісу підтримки реформ було розроблено 13 законопроектів. З них зареєстровано у Верховній Раді України – 8 та прийнято 2 – Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» №0906, Закон України «Про безпечність та гігієну кормів» №2845. Також фахівцями RST проведено експертну оцінку декількох законопроектів щодо становлення і розвитку сільськогосподарської кооперації та її державної підтримки, а також законопроекту щодо оцінки впливу на довкілля на відповідність Європейському законодавству.

Окрім того, на сьогодні в стадії розробки у працівників RST знаходяться 12 законодавчих та нормативних актів. Зокрема, на фінальній стадії доопрацювання знаходяться законопроекти щодо основних засад державної аграрної політики та політики сільського розвитку, а також щодо стимулювання розвитку агропромислового комплексу та сільського розвитку України.

Разом з тим, Офісом підтримки реформ розроблено 5 проектів постанов Кабінету Міністрів України, 4 з яких прийнято Урядом.

На сьогодні фахівцями RST визначено пріоритетні напрями діяльності на 2018 рік: реформування лісового господарства, сільський розвиток, кооперація, фермерство, органічне виробництво, розвиток тваринництва (включаючи рибну галузь), зрошення, безпечність та якість харчових продуктів, аналітичний напрям.

Довідково:

 

Фінансування Офісу підтримки реформ здійснюється за сприяння Представництва Європейського Союзу та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Print