Працівники Азовського та Чорноморського рибоохоронного патруля пройдуть навчання щодо актуальних світових норм рибоохоронної роботі в морі

08.12.2017 10:39

З 12 по 14 грудня 2017 року представники Генеральної комісії з питань рибальства у Середземному морі (ГКРС ФАО) та Європейського агентства з контролю за рибальством (EFCA) проведуть навчання українських рибоохоронних патрульних відповідно до актуальних міжнародних та національних норм рибоохоронної роботі в морі. У заході візьмуть участь 20 працівників Азовського та Чорноморського басейнових управлінь Держрибагентства. Навчання буде проходити на Одещині.

Під час зустрічі міжнародні експерти розкажуть як на практиці необхідно здійснювати контроль за рибальством, який порядок організації та проведення перевірок судна в морі або в порту, представлять систему моніторингу європейського зразка та систему контролю за виловом риби, що сприяє боротьбі з ННН-рибальством (незаконне, непідзвітне, неконтрольоване). Також буде йти мова про повноваження та функції після завершення моніторингу суден, зокрема, як складати звіти про інспекцію.

Міжнародні фахівці ознайомлять рибоохоронних патрульних із рішеннями ГКРС. Крім того, буде проведено огляд завдань Європейського агентства з контролю за рибальством.

Нагадаємо, Держрибагентство підписало Угоду з ГКРС ФАО щодо реалізації в Україні масштабного проекту із наукових досліджень та технічної допомоги українській рибній галузі. В її рамках буде запроваджено пілотний проект електронної системи звітності та моніторингу риболовецьких суден на Чорному морі. Угода з ГКРС також передбачає навчання українських рибних патрульних відповідно до актуальних міжнародних та національних положень. Наступний важливий напрям співробітництва – спільне вивчення запасів в морях з європейськими науковцями.

 

 

Версія для друку