Стратегія зі зрошення земель дозволить залучити інвестицій на 2 млрд дол. США

31.03.2017 14:54

Стратегія зі зрошення земель, розроблена Національною академією аграрних наук України, дозволить залучити інвестиції на 1,5 – 2 млрд дол. США. Про це повідомив президент НААН Ярослав Гадзало під час засідання загальних зборів Академії.

«Програма зі зрошення передбачає реалізацію інвестиційних проектів на основі залучення коштів Світового банку. Це дасть змогу Україні відновити полив на площі понад півмільйона гектар та підвищити врожайність зернових на 20 млн тонн щорічно», - наголосив Ярослав Гадзало.

Одним із елементів стратегії зі зрошення є підвищення водозабезпеченості південних регіонів України за рахунок залучення водних ресурсів річки Дунай. Також, науковцями НААН розроблено нові конструкції споруд для очищення підземних і поверхневих вод з використанням нових фільтруючих матеріалів та біологічних методів очистки. Окрім того, в рамках стратегії передбачені водозберігаючі та ґрунтозахисні режими зрошення сільськогосподарських культур, що дозволяють зекономити до 35% поливної води.

За словами президента НААН, стратегія відновлення та розвитку систем зрошення в Україні знаходиться на завершальному етапі. Цей документ готується в рамках виконання програми наукових досліджень «Стале використання водних ресурсів і меліорованих земель» і входить до компонентів стратегії розвитку АПК «3+5».

Версія для друку